Bawiland – My bawimy – Ty pracujesz!

LIDER: Firma Handlowo – Usługowa S.C. Barbara Pałęga, Justyna Czerwińska

PARTNER: Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie

Cel Projektu:

Projekt ma na celu poprawę dostępności do usług opiekuńczych nad dziećmi od ukończenia 1 roku życia do 3 roku życia dla osób zamieszkujących/uczących się/pracujących w powiecie myszkowskim lub zawierciańskim poprzez utworzenie 40 miejsc opieki nad dzieckiem, w tym miejsca dla dwojga dzieci niepełnosprawnych do lat trzech w Żłobku „Bawiland” (jedynym na ten moment w gminie Myszków) w terminie od 01.06.2016 r. do 31.12.2017 r.

Realizacja projektu pozwala na złagodzenie podstawowego problemu występującego na terenie powiatów: myszkowskiego i zawierciańskiego, a pośrednio na terenie całego województwa śląskiego, jakim jest zbyt mała liczba miejsc opieki nad dzieckiem do 3 roku życia, tym samym pozwala na zwiększenie udziału w rynku pracy osób, głównie kobiet (dla których opieka nad dzieckiem stanowi barierę powrotu na rynek pracy), które pełnią funkcje opiekuńcze nad dziećmi do 3 roku życia.

Do kogo kierujemy projekt?

Grupę docelową projektu stanowią osoby zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu cywilnego)/uczące się/pracujące w powiecie myszkowskim lub zawierciańskim które:

• podejmują pracę po przerwie związanej z urodzeniem dziecka i/lub wychowujące dzieci do lat 3,
  • zatrudnione, wychowujące dzieci do lat 3;
  • osoby, które są poza rynkiem pracy ze względu na konieczność opieki nad dzieckiem do lat 3.

Finansowanie:

Wartość dofinansowania: 748 289,26 zł