Misją TOZCh jest stymulowanie rozwoju społeczno – gospodarczego Polski, Małopolski i Powiatu Chrzanowskiego, poprzez kompleksowe i profesjonalne działania na rzecz rozwoju ekonomii społecznej i przedsiębiorczości, lokalnych społeczności i kadr gospodarki.
W naszym zespole nie ma przypadkowych osób, realizacji, projektów. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o efektywnym wykorzystaniu czasu, energii, zasobów. Od prawie 30 lat koncentrujemy się na tym, by w indywidualny sposób wspierać organizacje i przede wszystkim ludzi, którzy je tworzą. Kluczowe dla nas są relacje, to one łączą ludzi i biznesy. Dlatego zawodowo zajmujemy się ich budowaniem, umacnianiem, rozwijaniem.
Czym się wyróżniamy:
- Elastyczność i dopasowaniem do klienta.
- Najwyższa staranność o zaspokojenie potrzeb klienta.
- Praktyka i jeszcze raz praktyka! – proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania.
Z kim współpracujemy:
- firmy i start up’y (projekty szkoleniowe, procesy rozwojowe, projekty biznesowe, doradztwo biznesowe, coaching biznesowy, symulacje mentorskie, dywersyfikacja portfela i pozyskiwanie dodatkowych funduszy, pomoc prawna i finansowa, dotacje na rozpoczęcie działalności, pożyczki preferencyjne)
- organizacje non-profit (projekty szkoleniowe, doradztwo i coaching, warsztaty, wystąpienia, zdobywanie doświadczeń, dotacje, granty)
- menedżerowie (rozwój kompetencji menedżerskich, projekty rozwoju osobistego, treningi indywidualne z wykorzystaniem, techniki coachingowe i mentoringowe)
- zespoły obsługi klienta, w tym handlowe (warsztaty rozwoju kompetencji, symulacje sprzedażowe, treningi sprzedażowe i budowania runku, audyty słabych i mocnych stron działów obsługi klienta i sprzedaży)
- osoby indywidualne zainteresowane rozwojem osobistym i zawodowym (szkolenia rozwojowe, poszukiwanie nowych możliwości zawodowych z wykorzystaniem elementów programu Spadochron)
We wszystkich naszych działaniach najważniejsze są dla nas RELACJE.
W codziennej pracy kierujemy się zestawem wartości uniwersalnych:
- UCZCIWOŚĆ – w relacjach z klientem i w stosunku do samych siebie.
- PROFESJONALIZM – jesteśmy prosecjonalni i tego oczekujemy od współpracujących, działamy zawsze za 100%.
- EFEKTYWNOŚĆ – zawsze dążymy do osiągania najlepszych rezultatów, do maksimum satysfakcji naszych klientów.
- PASJA – bez niej trudno być w czymś dobrym, dlatego robimy wszystko z pełnym zaangażowaniem, jeśli chcesz zapalać innych – samemu trzeba płonąć.
- ROZWÓJ – nie chcemy się zatrzymać w miejscu, uwielbiamy rozwijać siebie i innych.
Dlaczego my?
- Tylko praktyczne rozwiązania – przekazywanie wiedzy opieramy wyłącznie o sprawdzone rozwiązania, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem w taki sposób, aby nasz klient mógł to wykorzystać w praktyce. Szkolenia to przede wszystkim praktyczne przykłady, symulacje i ćwiczenia, które odnoszą się do realnego funkcjonowania uczestników. Doradztwo i mentoring opieramy wyłącznie w bogate doświadczenie jakie posiadamy, a który gwarantuje zespół naszych ekspertów.
- Pomagamy i pozwalamy Ci się rozwinąć – dzielimy się sprawdzonymi rozwiązaniami, ale pamiętamy również, że w kodeksie coachingowym jedną z najważniejszych zasad jest to, że klient sam decyduje co jest dla niego najlepsze, dlatego cały czas będziemy wspierać Cię w Twoim rozwoju.
- Najpierw chcemy poznać Twoje potrzeby – dzięki doświadczonemu zespołowi posiadamy bardzo wszechstronną wiedzę i doświadczenie w pracy z klientami, w obszarach zarządczych, pracy zespołowej, interakcji międzyludzkich oraz w rozwoju osobistym
Co robimy? – wybrana oferta:
- szkolenia:
- Automotywacja – pobudź się do działania
- Efektywna komunikacja w obsłudze Klienta
- Komunikacja interpersonalna
- Planowanie ścieżki rozwoju zawodowego z elementami programu Spadochron®
- Skuteczny model biznesowy kluczem do sukcesu rynkowego mojej firmy
- Efektywne zarządzanie czasem w życiu i w pracy
- Trener zatrudnienia wspieranego i wspomaganego
- Akademia kreatywnej kariery
- doradztwo biznesowe, finansowe i prawne,
- coaching biznesowy
- coaching grupowy i indywidualny.
Oferujemy Stworzyliśmy zespół, specjalizujący się m.in. w:
- budowaniu strategii rozwoju firmy, eksportu, produktu,
- zarządzaniu zmianą, zasobami ludzkimi, procesami,
- obsłudze klienta,
- negocjacjach,
- motywowaniu, przywództwie i liderowaniu,
- zarządzaniu projektami,
- rozwiązaniach usprawniających funkcjonowanie firm IT,
- sprzedaży,
- marketingu,
- komunikacji i prezentacji,
- budowaniu strategii rozwoju firmy,
- HR.
Organizujemy szkolenia dedykowane, w formie wyjazdowej i stacjonarnej oraz w formule otwartej.
Realizując szkolenia stosujemy elementy wykładowe, techniki coachingowe, pracę warsztatową. W celu utrwalenia i integracji wiedzy wykorzystujemy ćwiczenia, realne przykłady oraz wymianę doświadczeń poprzez dyskusje w grupie.
Zapraszamy do współpracy:
- e-mail: tozch@tozch.edu.pl
- tel.: 575-606-511
Trochę więcej informacji o naszej działalności.
Od 2010 roku jedną z wiodących działalności podejmowanych jest działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i ekonomii społecznej w Małopolsce. W tym celu TOZCh nieprzerwalnie od 2010 roku prowadzi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, który zajmuje się różnymi formami wsparcia podmiotów ekonomii społecznej, służącymi profesjonalizacji, ekonomizacji i rozwojowi tych podmiotów, w tym organizacji pozarządowych, a także prowadzi działania związane z rozwojem przedsiębiorczości, tj: szkolenia i doradztwo dla firm i osób chcących założyć działalność gospodarczą.
W dniu 08.12.2008r. Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zostało laureatem w kategorii: Edukacja i Nauka Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego. Po 10 latach w dniu 12 grudnia 2018 TOZCh ponownie otrzymało tą nagrodę, tym razem za działalność w kategorii: „Gospodarka i Zrównoważony Rozwój”.
TOZCh zatrudnia personel, który posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz w realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
TOZCh i jego działania na rzecz wspieranie przedsiębiorstw i ekonomii społecznej w liczbach:
- Ponad 15.500 godzin usług doradczych z zakresu zakładania podmiotów gospodarczych oraz prowadzenia tych podmiotów. Tematyka: aspekty prawne, podatkowe, finanse, przygotowanie biznesplanu, planowanie strategiczne, określanie celów biznesowych, modele biznesowe, promocja, rentowność przedsięwzięcia, marketing, poszukiwanie nowych rynków zbytu.
- Ponad 370 firm i podmiotów objętych usługami doradczymi.
- Ponad 290 firm wspartych dotacjami.
- Około 600 dotacji i 20 pożyczek na utworzenie firmy lub miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym,
- Blisko 200 podmiotów współpracujących przy organizacji staży dla osób bez pracy.
TOZCh:
- Jest instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod poz. 12/00007/2017
- Jest niepubliczną Agencją Zatrudnienia wpisaną do krajowego rejestru Agenzji Zatrudnienia pod poz. 11544
- Posiadamy znak jakości usług edukacyjnych i szkoleniowych, który świadczy o wysokim standardzie usług szkoleniowych i doradczych jakie świadczymy.
Procedura (wraz z załącznikami) realizacji usług szkoleniowo-doradczych na potrzeby Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych – obowiązująca od 2020 roku. Procedura MSUES + załączniki
Aktualna wersja Standardów MSUES znajduje się TUTAJ
- Od 2016 roku nieprzerwalnie jest Akredytowanym Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej Wysokiej Jakości – Akredytacja Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
Towarzystwo Oświatowe prowadzi swoją działalność od 1991 roku i od tego czasu jest jedną z najaktywniejszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Obecna działalność skupia się głównie wokół: wspierania podmiotów ekonomii społecznej, aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i rozwijaniu postaw przedsiębiorczych. Z racji swojej lokalizacji nasze działania są w głównej mierze skierowane głównie do mieszkańców Małopolski, jednakże część działań prowadzimy poza terenem województwa.
W okresie swojej 29-letniej działalności TOZCh założyło i prowadziło niżej wyszczególnione placówki edukacyjne i oświatowe:
- Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie
- Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chrzanowie
- Policealna Szkoła Biznesu i Technologii Informatycznych w Chrzanowie
- Instytut Doskonalenia Nauczycieli i Kadr „EDUKACJA” w Chrzanowie
Z powodu drastycznych zmian demograficznych i spadku zainteresowania kształceniem niepublicznym w/w placówki zostały zlikwidowane, a w dalszym ciągu prowadzone jest Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Chrzanowie od 2007 roku. W wymienionych placówkach kształciło się kilkanaście tysięcy osób.
Celem Towarzystwa jest aktywny udział w życiu społecznym ze szczególnym uwzględnieniem regionu, a zwłaszcza poszukiwanie i wdrażanie alternatywnych rozwiązań dla problemów, jakimi borykają się samorządy lokalne i podmioty gospodarcze w zakresie aktywacji zawodowej, podnoszenia kwalifikacji merytorycznych i osobowościowych pracowników, zarządzania zasobami ludzkimi, doradztwa instytucjonalnego i personalnego oraz działalności charytatywnej.
Główne obszary działalności TOZCh:
- Wspieranie aktywności zawodowej i rozwój przedsiębiorczości
Przedmiotowe działania prowadzone są w formie w/w projektów, ale też w formie bieżących działań mających na celu wzmocnienie konkurencyjności firm poprzez: dotacje, pożyczki, szkolenia, warsztaty, doradztwo, coaching. Na bieżąco prowadzone są również działania skierowane do przedsiębiorstw w zakresie pozyskiwania zewnętrznych źródeł dofinansowania ich działalności. - Wspieranie ekonomii społecznej
Działania prowadzone poprzez:- Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – prowadzony w formule partnerskiej (Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie – Lider konsorcjum) wraz z:
- Fundacja Rozwoju Regionu Rabka
- Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych
- Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego
- Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Oświatowych „Cumulus”
- od 2015 roku członkostwo w Małopolskim Komitecie Rozwoju Ekonomii Społecznej, a wcześniej jeden z członków inicjatorów powstania Paktu na rzecz Ekonomii Społecznej w Małopolsce, którego MKRES jest następstwem,
- stałą współpracę z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie i Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
- Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – prowadzony w formule partnerskiej (Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie – Lider konsorcjum) wraz z:
- Wspieranie rozwoju edukacji i oświaty
Stałe prowadzenie działań Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego, w tym bieżące prowadzenie szkoleń dla podmiotów zewnętrznych: jednostek samorządu, przedsiębiorstw, innych podmiotów, w tym również ngosów.
Trwale współpracujemy z:
- Chrzanowską Izbą Gospodarczą
- Agencją Rozwoju Małopolski Zachodniej
- Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej
- Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego
- Fundacją Rozwoju Regionu Rabka
- Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network
- Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych i Oświatowych CUMULUS
- Społeczną Szkołą Zarządzania i Handlu
- Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie
- Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie
- wieloma gminami i powiatami i ich jednostkami organizacyjnymi,
- wieloma organizacjami pozarządowymi z obszaru Małopolski i nie tylko,
- wieloma firmami z sektora MŚP, szczególnie z terenu Małopolski Zachodniej.